نام سایت نام سایت

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیمه تضمین کیفیت ساختمان
#1
Home-insurance-quote CRL

بيمه اي است که نقص در سازه ‌هاي اصلي ساختمان ناشي از طراحي نادرست ، ساخت معيوب ، به كارگيري مواد يا مصالح معيوب كه در طي اعتبار بيمه‌نامه به بيمه‌گر اعلام مي شود و در زمان صدور گواهي پايان كار و گواهي تأييد بازرس فني آشكار نشده باشد را تحت پوشش قرارمی دهد .

سازه هاي اصلي ساختمان : عبارتست از سازه هاي باربر اصلي براي پايداري يا استحكام ساختمان مانند پي، ستونها، كف ها،تيرها، بادبندها و تمام ديوارهاي باربر و سقف ها .
سازه هاي جانبي ساختمان : عبارتست از اجزاي غيرباربر ساختمان ها مانند ديوارهاي غيرباربر، پنجره ها، گچ كاريها، كاشي كاريها، كف پوشها، دربها، نازك كاريها، لوله كشي هاي آب، گاز و فاضلابهاي داخلي و تاسيسات الكتريكي و مكانيكي ثابت به استثناي مواردي كه تحت عنوان سازه هاي اصلي تعريف شده اند.

خسارتها و هزينه‌هاي تحت پوشش (L.D.B):
اين بيمه ‌نامه خسارتهاي مالي ناشي از عيوب اساسي و پنهان ساختمان را بشرح زیر تامين مي نمايد :
– ويراني كل ساختمان يا خسارت وارده به ساختمان و متعلقات آن
– هزينه‌هائي كه به منظور جلوگيري از تخريب يا توسعه خسارت صورت مي گيرد
– هزينه‌هاي لازم براي پاكسازي محل و برداشت ضايعات
– هزينه‌ هاي حرفه‌اي
*نكته قابل توجه آنست كه خسارات وارد به سازه هاي جانبي ساختمان در صورتي توسط اين بيمه نامه پوشش داده مي شود كه ناشي از وقوع خسارت در سازه اصلي ساختمان باشد .
ذينفع اين بيمه نامه مالك ساختمان يا هر شخصي كه بنا به درخواست بيمه گذار نام وي در اين بيمه نامه درج گرديده است و تمام يا بخشي از خسارت مطابق با شرايط بيمه نامه به وي پرداخت مي گردد و يا هر شخص ديگري كه بعداً مالك خواهد شد ، بوده و سرمايه بيمه شده، سرمايه نهايي است كه پس از تكميل ساختمان توسط بازرس فني بيمه گر محاسبه مي شود .
پوشش اين بيمه‌نامه منوط به نظارت بازرس فني منتخب بيمه‌گر بر مراحل مختلف عمليات اجرائي ساختمان می باشد اين نظارت از زمان شروع عمليات ساختمان آغاز مي شود .

مدت اعتبار بيمه‌نامه (L.D.B):
پوشش اين بيمه‌نامه از تاريخ صدور گواهی پایان كار ساختمان آغاز و پس از گذشت مدت ده سال از آن تاريخ پايان خواهد يافت .
مراحل صدور بیمه نامه (L.D.B) و مدارک لازم :
قبل از آغاز عمليات احداث ساختمان بیمه گزار ، پرونده ساختمان اعم از نقشه‌هاي اجرائي، ‌شرح برآورد مقادير كار، ‌مشخصات عمومي و مجوز های قانونی جهت احداث ساختمان و برنامه زمان‌بندي اجراي فعاليتهاي ساختمان همراه با پرسشنامه تکمیل شده را به بیمه گر تحویل می نماید بازرس منتخب بیمه گر ضمن بررسی مدارک و کنترل محاسبات فنی بصورت مرحله ای برکلیه عملیات اجرای ساختمان نحوه احداث ، کیفیت مصالح و . . . نظارت خواهد نمود .
بیمه گزار ملزم است هرگونه تغيير در حين اجرا را به بازرس فني منتخب و يا نماينده بيمه‌گر تحويل دهد . پس از اتمام قرارداد عمليات ساختماني ، و صدور‌گواهي پايان كار از سوی شهرداری با تایید بیمه گراعتبار بیمه نامه 10 ساله برقرار می گردد .
نحوه اعلام خسارت :
بیمه گذار موظف است حداکثر ظرف مدت پنج روز از تاریخ اطلاع خود از وقوع حادثه یا خسارت به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه گر مراجعه و با تکمیل فرم اعلام خسارت ، وقوع حادثه را اعلام نماید یا مراتب را ظرف مدت مذکور از طریق پست سفارشی به اطلاع بیمه گر برساند.
همچنین بیمه گذار موظف است مدارک مثبته و سایر اطلاعاتی که راجع به حادثه و تعیین میزان خسارت از او خواسته می شود را در اختیار بیمه گر قرار دهد .
نحوه تعیین مقدار خسارت
مقدار خسارت قابل پرداخت توسط بیمه گر به ترتیب زیر تعیین می شود.
1) مبنای تسویه خسارت ، هزینه تعمیر قسمت صدمه دیده یا نوسازی، تعویض و یا تقویت آن قسمت است به نحوی که در شرایط قبل از وقوع خسارت قرار گیرد . در صورت لزوم هزینه تعمیر قسمتهای متأثر از عیوب پنهان نیز جبران خواهد شد.
2) برای هزینه هایی که به منظور جلوگیری از تخریب یا توسعه خسارت صورت می¬گیرد، مبنای پرداخت عبارت است از هزینه های ترمیم و بازسازی برای جلوگیری از خرابی ساختمان در مدت اعتبار بیمه نامه.
در صورت پیش بینی در زمان عقد قرارداد ، بیمه گر هزینه هرگونه تعمیر اولیه و موقت که بخشی از تعمیرات نهایی بوده و یا در جهت کاهش توسعه خسارت صورت پذیرفته شده باشد را پرداخت خواهد کرد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان