نام سایت نام سایت

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهندسی معماری
#1
مهندسی معماری
مهندسی معماری، به عنوان مهندسی ساختمان شناخته می شود که با استفاده از اصول مهندسی و فن آوری برای طراحی ساختمان و ساخت و ساز است.
تعاریف مهندس معماری ممکن است اشاره به:
• مهندس سازه، مکانیک، برق، ساخت و ساز و دیگر زمینه های مهندسی طراحی ساختمان و ساخت ساختمان است.
• مهندسان معماری کسانی هستند که با مهندسان و معماران دیگر برای طراحی و ساخت ساختمان ها کار می کنند.

در این نوشته ایران آرشیتکت به بررسی دقیق تر مهندسی معماری پرداخته،هرچند که مهندسی معماری اونقدر بزرگ هست که در قالب هزار مقاله هم نمیگنجد.

مهندسی برای طراحی
مهندسی سازه
مهندسی سازه شامل تجزیه و تحلیل و طراحی محیط ساخته شده (ساختمان ها، پل ها، تجهیزات پشتیبانی، برج ها و دیوارها) می باشد. کسانی که تمرکز بر روی ساختمان ها دارند گاهی به صورت غیر رسمی به عنوان "مهندسین ساختمان" نامگذاری می شوند. مهندسان سازه نیاز به تخصص در قدرت مواد، تجزیه و تحلیل ساختاری و پیش بینی بارهای ساختاری مانند وزن ساختمان، ساکنان و محتویات و رویدادهای شدید مانند باد، باران، یخ و طراحی لرزه ای سازه است که به عنوان مهندسی زلزله گفته می شود. مهندسان معماری گاهی ساختار را به عنوان یکی از جنبه های طرح های خود ترکیب می کنند؛ رشته ساختاری زمانی که به عنوان یک تخصص کار می کند با نزدیک به معماران و دیگر متخصصان مهندسی کار می کند.
مکانیک، برق و لوله کشی MEP
مهندسان مکانیک و مهندسین برق متخصص هستند، که معمولا در زمینه رشته های ساختمان مشغول به کار هستند (مکانیک، برق و لوله کشی). همچنین به عنوان "مهندسی خدمات ساختمان" در انگلستان، کانادا و استرالیا شناخته می شود. مهندسان مکانیک اغلب طراحی و نظارت بر سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (سیستم تهویه مطبوع)، سیستم های لوله کشی و سیستم های باران ریختنی را طراحی می کنند. طراحان لوله کشی اغلب شامل مشخصات طراحی برای سیستم های حفاظتی ساده فعال هستند، اما برای پروژه های پیچیده تر، مهندسان حفاظت از آتش اغلب به طور جداگانه ای نگهداری می شوند. مهندسان برق مسئول توزیع قدرت ساختمان، مخابرات، هشدار آتش، سیگنالینگ، حفاظت از رعد و برق و سیستم های کنترل، و همچنین سیستم های روشنایی هستند.
مهندس معماری PE (در ایالات متحده)
در بسیاری از حوزه های ایالات متحده، مهندس معماری یک حرفه مهندسی مجاز است. [2] معمولا فارغ التحصیل یک برنامه دانشگاهی مهندسی معماری است که دانشجویان را برای انجام طراحی کامل ساختمان در رقابت با تیم های مهندسین معماری آماده می کند؛ یا برای تمرین در یکی از زمینه های ساختاری، مکانیکی یا الکتریکی طراحی ساختمان، اما با قدردانی از نیازهای معماری یکپارچه.
آموزش
آموزش و پرورش مهندسی معماری پس از مدل مهندسی رشته های قبلی، در اواخر قرن نوزدهم توسعه یافت و تا اواسط قرن بیستم در ایالات متحده گسترده شد. با تاسیس یک مهندس معماری خاص "NCEES مهندسی حرفه ای مهندسی معاینه ثبت نام در 1990s و اولین ارائه در آوریل 2003، مهندسی معماری به عنوان یک رشته مهندسی مجزا در ایالات متحده شناخته شده است.
در اکثر حوزه های مجوز قانونی، مهندسین معماری مجاز به انجام معماری نیستند مگر اینکه آنها نیز به عنوان معمار مجوز داشته باشند و ممکن است از اعمال مهندسی ساخت و ساز در انواع خاص ساختمان های مهم مانند بیمارستان ها محدود شود. مقررات و روش های معمول بر اساس منطقه یا شهر متفاوت است.
معمار به عنوان مهندس معماری
در برخی از کشورها، معماری شامل برنامه ریزی، طراحی و نظارت بر ساخت و ساز ساختمان، و معماری به عنوان حرفه ای ارائه خدمات معماری، به عنوان "مهندسی معماری" نامیده می شود. در ژاپن، یک "معمار کلاس اول" نقش دوگانه معمار و مهندس ساختمان را بازی می کند، هرچند خدماتی از قبیل "معمار کلاس اول طراحی معماری" برای ساختمان ها در مقیاس مشخصی مورد نیاز است.
در برخی از زبانها، مانند کره ای و عربی، "معمار" به معنای واقعی کلمه به عنوان "مهندس معماری" ترجمه می شود. در بعضی از کشورها یک مهندس معماری (مانند ادگن انگلندر در ایتالیا) مجاز به انجام معماری است و اغلب به عنوان معمار نامیده می شود.این افراد اغلب مهندسان سازه هستند.
کشورهای دیگر
در کشورهای دیگر مانند آلمان، اتریش، ایران و اکثر کشورهای عربی، فارغ التحصیلان معماری مدرک مهندسی (Dipl.-Ing. - Diplom-Ingenieur) را دریافت می کنند.
در اسپانیا، "معمار" دارای آموزش فنی دانشگاهی و قدرت قانونی برای انجام ساختار ساختمان و پروژه های تسهیلات است.
در برزیل، معماران و مهندسان مجبور به اشتراک پروسه اعتباربخشی (Conselho Federal de Engenheiros، Arquitetos e Agrônomos (CONFEA) - شورای فدرال مهندسی، معماری و زراعت). اکنون معماران و شهروندان برزیلی پروسه اعتباربخشی خود را دارند (CAU - شورای معماری و شهرسازی). علاوه بر آموزش مهندسی معماری سنتی، دوره های معماری برزیل همچنین آموزش مکمل در رشته های مهندسی مانند مهندسی ساختاری، برق، هیدرولیک و مکانیکی را ارائه می دهند. پس از فارغ التحصیلی، معماران در برنامه ریزی معماری تمرکز می کنند، با این حال آنها می توانند کل ساختمان را به عهده بگیرند، زمانی که مربوط به ساختمان های کوچک (به استثنای سیم کشی برق، که استقلال معماری محدود به سیستم های تا 30 کیلو وات است و باید توسط مهندس برق انجام شود)، به ساختمان ها، محیط شهری، میراث فرهنگی، برنامه ریزی چشم انداز، برنامه ریزی بین المللی و برنامه ریزی منطقه ای اعمال شده است.
در یونان، مهندسین معماری مجاز، فارغ التحصیلان دانشکده های معماری متعلق به دانشگاه پلی تکنیک هستند با اخذ گواهینامه فنی. آنها پس از 5 سال تحصیل فارغ التحصیل می شوند و معماران به طور کامل تحت عنوان "اعضای فنی اتاق یونان" (TEE - Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος) عضو می شوند. دیپلم فنی برابر با یک مدرک کارشناسی ارشد در واحد ECTS (300) با توجه به موافقت نامه های بولونیا است.

تحصیلات
شاخه های معماری، ساختمانی، مکانیکی و مهندسی برق هر کدام دارای الزامات آموزشی خوبی هستند که معمولا با تکمیل یک برنامه دانشگاه انجام می شود.
مهندسی معماری به عنوان یک رشته انفرادی مطالعات
چه چیزی معماری معماری را از معماری (معمار) به عنوان یک زمینه ی جداگانه و یکپارچه مطالعه می کند، در مقایسه با دیگر رشته های مهندسی، رویکرد مهندسی چند رشته ای آن است. از طریق آموزش و قدردانی از معماری، این میدان به دنبال ادغام ساختمان های ساختمان در طراحی کلی ساختمان خود است. مهندسی معماری شامل طراحی سیستم های ساختمان شامل گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC)، لوله کشی، حفاظت از آتش، برق، روشنایی، آکوستیک معماری و سیستم های ساختاری است. در برخی از برنامه های دانشگاه، دانش آموزان باید بر روی یکی از سیستم تمرکز کنند؛ در دیگران، آنها می توانند مدرک معماری عمومی یا مهندسی ساختمان را دریافت کنند.

ایران آرشیتکت


فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)
   
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان